Telegram Nedir? Telegram Nasıl Kullanılır?

Telegram Nedir?

WhatsApp’ın duyurduğu gizlilik sözleşmesinden sonra alternatif uygulamalar arayanların uğrak noktası haline gelen Telegram, ilgi çekmenin yanında merak edilen bir uygulama da oldu. Geçtiğimiz şu son 1 haftada adeta dijital bir göç yaşandı ve Telegram Nedir ? Telegram Nasıl Kullanılır? Soruları en fazla merak edilenler arasında yer aldı.

Telegram, Rus yazılım geliştiricisi Pavel Durov tarafından 2013 yılında kullanıma sunulan hız ve güvenlik odaklı, anlık mesajlaşma uygulamasıdır. Ücretsiz ve kullanıcı dostu bir arayüze sahip olan Telegram ile her türlü fotoğraf, video, belge, dosya iletimi yapabilir, 200 bin kullanıcı katılımına imkân sağlayan Telegram grup ve Telegram kanalları katılabilirsiniz.

Ayrıca Telegram uygulamasına rehberinizi eşitleyebilir, listenizde yer alan kullanıcılar ile anlık olarak mesajlaşmanın yanında sesli ve görüntülü konuşmalar da yapabilirsiniz. Uçtan uca şifreleme teknolojisine sahip bu uygulama ile kişisel ve kurumsal işlerinizi kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Telegram Nedir ? Sorumuzu kısa ve öz bir şekilde yanıtladıktan sonra şimdi de gelin Telegram Nasıl Kullanılır? Sorumuzun detaylarına göz atalım.

Telegram Nasıl Kullanılır?

Geçtiğimiz günlerde 500 milyon

 

aktif kullanıcı sayısına ulaşan Telegram hakkında en çok merak edilenlerden biriside Telegram Nasıl Kullanılır? Sorusu olmuştur.

Diğer mesajlaşma uygulamaları gibi basit ve kullanıcı dostu bir arayüze sahip olan Telegram’ı kullanmak çok kolaydır. Bunun için öncelikle İOS bir cihaza sahipseniz AppStore’dan, Android bir cihaza sahipseniz Google Play Store’dan, masaüstü bir cihaza sahipseniz de buradan kolayca indirebilirsiniz. Ayrıca Telegram’ı web sürümü üzerinden de kullanabilir ve anlık olarak istediğiniz cihazdan bağlanabilirsiniz. Telegram uygulamasının mobil veya masaüstü sürümünü indirdikten sonra şu adımları izlemelisiniz;

1. Adım: Uygulamayı cihazınıza kurduktan sonra telefon numaranız ile kayıt olmanız gerekmektedir.

2. Adım: Telefon numaranızı girdikten sonra karşınıza gelen ekranda cihazınıza gelen 5 haneli kodu girmeniz gerekmektedir.

 

3. Adım: Doğrulama işlemini yaptıktan sonra ad ve soyad kısımlarını doldurarak uygulamayı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Telegram uygulamasını rehberinizle eşitledikten sonra gruplar kurabilir ya da sizlere faydalı olacak çeşitli Telegram kanallarını ve gruplarını arama butonundan bulabilir ve katılabilirsiniz. Telegram Nedir? ve Telegram Nasıl Kullanılır? Yazımız ile ilgili fikirlerinizi ve merak ettiklerinizi bizlere yorumlar üzerinden iletebilirsiniz.

Aradığınız Telegram grupları ve Telegram kanalları buradan ulaşılabilir. Ayrıca Telegram linkleri de burada

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.