Telegram Grupları – Haziran 2022

Telegram Grupları

Telegram grupları herkesin ücretsiz bir şekilde oluşturabileceği, diğer tüm mesajlaşma platformlarına oranla çok daha fazla kişiyi ekleyebileceği ve üzerinde özelleştirmeler yapabileceği gruplardır. Bu gruplardaki kişiler, genelde belli bir sektör veya konuya odaklanabilir ya da öğrenci ve iş yeri çalışanlarından oluşabilir.

Telegram’ı muadil gruplardan ayıran en büyük özelliği, işlemcisinin açık kodlu olması ve kişilerin özgürlüklerini kısıtlamamasıdır. Bu yüzden genellikle belli bir şirket yerine kullanıcılar tarafından bizzat desteklenir ve kullanıcı sayısı her geçen gün artmaya devam etmektedir.

Günümüzde internet reklamcılığının da artmasıyla şirketler ve şahıslar, insanlara çeşitli yollardan ulaşabilmenin yollarını aramakta. Bugün günümüzün en popüler birebir reklamcılık ve kişilere ulaşmanın yolunu Telegram grupları oluşturmakta. İlk etapta buralara üyeleri çekmek zorlayıcı olabilir çünkü çok fazla Telegram grubu linki ve bilgi kirliliği yer almakta. Fakat kullanıcı sayısını etkin bir şekilde arttıran Telegram grupları, diğer kullanıcılarının da davetiyle daha fazla kişiye erişim avantajından faydalanabilirler. Bu sayede her tür reklam ve duyuruyu bu gruplar üzerinden anlık olarak gerçekleştirebilirler. Telegram İngilizce kanalları dil öğrenmek için kullanılabilir. İngilizce gelimeler paylaşılan bu kanallarda yeni İngilizce kelimeler öğrenebilirsiniz.

Ücretsiz olarak oluşturulan Telegram gruplarının kullanıcılara sağladığı en büyük kolaylık, internet erişiminin olduğu her yerden kolaylıkla kullanılabilir olması. Tıpkı Whatsapp, Kick, Signal ve Messenger’a benzer olsalar da kullanımları çok daha basit, kapsamlı, kolay ve daha fazla kişi tarafından rağbet görür. Bu bağlamda kişi ağını geliştirmek isteyen şirketler Whatsapp ve benzer uygulamalar yerine sadece Telegram grupları üzerinden hizmet vermekte.

En iyi listelere gelecek olursak;

  • @satilikilanlar Burada kullanmadığınız eşyalarınızı veya satılık ürünlerinizi pazarlayabilirsiniz.
  • @SahibindenArabalar Bu Telegram grubunda satılık araba ilanları bulunuyor.
  • @Matematik burada Matematik sorularınızı kolaylıkla çözdürebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.